środa, 22 lipca 2015

Trening - zmaksymalizuj efekty.

Podstawą każdego treningu jest racjonalne podejście do niego, ułożenie odpowiedniego planu oraz kilka istotnych aspektów które są często zapominane a mają niebagatelny wpływ na efekty.
Podczas każdego treningu musimy pamiętaj o bardzo istotnych sprawach:

1. Rozgrzewka
Poprzez przeprowadzenie prawidłowej rozgrzewki przygotowujemy nasz organizm do czekającego nas za chwilę wysiłku. Warto poświęcić co najmniej kilka minut na intensywną rozgrzewkę bo dzięki temu zmniejszamy ryzyko groźnego urazu. Udowodniono także że mięśnie rozgrzane są w stanie pracować nawet o 20-30% wydajniej niż mięśnie nie rozgrzane.
Jak widać warto się dobrze rozgrzać aby zmaksymalizować efekty naszego treningu.

2. Odpowiednie nastawienie
Odpowiednie nastawienie i motywacja przed treningiem są równie ważne jak prawidłowa rozgrzewka. Przystępowanie do treningu na zasadzie byle zrobić jak najszybciej i zapomnieć nie ma wielkiego sensu. Starajmy się skoncentrować przed każdym treningiem, postawić cele i je zrealizować. Wykonujmy każdy element treningu rzetelnie bo to zaprocentuje w przyszłości.
O metodach motywacji nie będę tutaj wspominał gdyż myślę, że każdy bez problemu znajdzie najlepszą dla siebie metodę.
3. Dieta
Odpowiednie żywienie jest podstawą rozwoju sportowego. Pamiętaj o dobraniu żywienia do indywidualnych potrzeb. Kombinuj i znajdź optymalny schemat dla siebie.
Zastosuj te trzy proste rady a gwarantuję że efekty treningów znacznie wzrosną.


Dopisalibyście coś jeszcze ? 

3 komentarze:

  1. Każdy sportowiec i osoba aktywna fizycznie wie, jak istotną rolę w treningach odgrywa regeneracja. Po wysiłku nasze mięśnie potrzebują regeneracji, to jest jasne. W tej kwestii chciałabym polecić Waszej uwadze substancję, która doskonale wspomaga regenerację mięśni. Mowa tu o karnozynie. Warto wiedzieć, że 99% karnozyny w naszym organizmie mieści się w mięśniach. Substancja ta reguluje uwalnianie wapnia w komórkach mięśniowych i dzieki temu mogą one pracować harmonijnie. Ponadto chłonie ona też kwas mlekowy powstający w mięśniach po intensywnym wysiłku. Chroni też komórki mięśni przed wolnymi rodnikami. To nie koniec jeśli chodzi o zastosowania karnozyny. Jest ona np. ważnym suplementem diety osób, które zmagają się z trudno gojącymi się ranami (np. odleżynami). Poleca się ją też osobom, które z różnych względów nie jedzą mięsa. Polecam uwadze wszystkim zainteresowanym. Warto wiedzieć o takich rzeczach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chłopaki skoro ćwiczycie to warto poszerzyć wiedzę i suplementację o witaminę D3, która przy treningu, jest idealnym rozwiązaniem. Wpływa na szereg czynników, a praktycznie nikt jej nie suplementuje. Dowiedziałem się wielu istotnych informacji na ten temat http://dietomat.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. Przydałoby się jeszcze wymienić odpowiedni dobór ćwiczeń, obciążeń etc... To wszystko warto sobie poukładać w dzienniku treningowym (np. Muscle Boss). Ważne jest także zachowanie różnorodności ćwiczeń i cykliczne zmiany planu treningowego.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki