środa, 14 lutego 2018

Fabryka Siły - recenzja

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą sylwetki ale te wszystkie obliczenia, makrosy, białka i plany treningowe to dla Ciebie czarna magia jest inne rozwiązanie. W internecie możemy skorzystać z pomocy ekspertów, którzy właściwie wszystko zrobią za nas (ułożą plan diety, dostaniemy gotowe przepisy i gotowy plan treningowy) naszym zadaniem będzie tylko albo aż :) trzymać dietę, przygotowywać posiłki i trenować. 

Platforma, która to umożliwia to Fabryka Siły za jej pomocą każdy (nawet Ci, którzy nie mają styczności ze sportami siłowymi i siłownią będą mogli rozpocząć pracę nad sylwetką. Wystarczy wybrać swój cel treningowy i wypełnić, krótką ankietę. Im dłuższy pakiet trwania diety i treningów oraz wsparcia ekspertów wybierzemy tym taniej nas to wyniesie jednak moim zdaniem najlepiej wybrać na początek wybrać plan na miesiąc tak by sobie wszystko posprawdzać i zaznajomić się z działaniem platformy. Z drugiej strony nie oczekujcie po 30 dniach spektakularnych efektów ale pierwsze już powinny się pojawić. Praca nad sylwetką wymaga cierpliwości. 

Następnym krokiem jest ankieta, w której podajemy nasze wymiary i wagę.

Po około 48h dostajemy gotowy plan treningowy i plan diety z których możemy korzystać. 

Dni treningowe i jadłospis mamy podzielone na każdy dzień trwania planu więc dokładnie wiemy co trenować i jakie jedzenie oraz w jakich ilościach spożywać. Mamy dostęp do dokładnych przepisów na potrawy ze zdjęciem oraz listy zakupów na każdy tydzień. 

Tutaj macie pokazany przykładowy posiłek wraz z wyliczonymi makroskładnikami, kalorycznością, składnikami i opisem wykonania. W taki sposób opisany jest każdy posiłek w diecie.


Oprócz diety i treningów mamy możliwość kontaktu z ekspertami przez cały okres trwania planu. Wystarczy tylko napisać wiadomość czy pytanie, a odpowiedź uzyskamy w ciągu 24 godzin. 

Nasze postępy są śledzone na bieżąco. Raz w tygodniu powinniśmy przesyłać zdjęcia swojej sylwetki i uaktualniać swoje pomiary dzięki czemu eksperci będą w stanie lepiej dostosować nasz plan żywienia i treningów. Ja stosuje ich plan już od 2 miesięcy i jestem zadowolony. 

Moje rady co do planu i ankiety :

Jeśli masz mało czasu na przygotowanie posiłków i nie musisz jeść ich niewiadomo jak skomplikowanych to w ankiecie wybierz 4 posiłki dziennie i czas przygotowywania do 15-20 min dzięki czemu będziesz miał przepisy na prosze potrawy ale szybciej je przygotujesz. Wcześniej wybrałem opcję 5 posiłków i czas przygotowania 30-40 min i musiałem spędzać w kuchni jakieś 1,5 - 2 h dziennie. Ja oprócz pracy mam też w ciągu dnia mnóstwo innych zajęć więc było to dla mnie zdecydowanie za długo ale jak ktoś ma czas i mu to nie przeszkadza to czemu nie :) Wiadomo jak już wiemy jak robić jakieś potrawy to szybciej nam to idzie i możemy lepiej zaplanować ich przygotowanie. Ja osobiście robię tak, że wybieram 2 góra 3 dni z tygodnia diety (oczywiście musza się zgadzać z kalorycznością w danym tygodniu) i robie je codziennie aż mi się znudzą. Dzięki czemu zakupy robie raz w tygodniu i mogę robić jednego dnia posiłki na dwa trzy dni. Można też oczywiście codziennie chodzić na małe zakupy i codziennie gotować jeśli ktoś ma czas (dobre rozwiązanie na początku diety. Nauczycie się przygotowywać potrawy, zaznajomicie się w ważeniem składników i przyzwyczaicie się do całej sytuacji :) 

Plan z Fabryki Siły mogę polecić każdemu, a w szczególności początkującym niezależnie od tego czy chcecie redukować kilogramy czy budować masę mięśniową.


Fabryka Siły - Plany treningowe i dietetyczneBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki