środa, 14 marca 2018

Jakie buty wybrać do biegania ?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc coraz więcej osób wróci do aktywności na świeżym powietrzu. Jedna z najpopularniejszych aktywności to oczywiście bieganie. Początki sezonu są zawsze ciężkie:) Organizm jest trochę odzwyczajony i trzeba się zmusić do pierwszych treningów by potem czerpać 100% przyjemności z biegania. 

Podstawą udanego treningu jest motywacja i dobry sprzęt. Ciuchy i przede wszystkim buty do biegania to nie tylko większa wygoda, ale także możlwiość dłuższego treningu i zmniejszenie ryzyka kontuzji, dlatego już na samym początku powinniśmy pomyśleć o butach do biegania. 

Jaki powinien być dobry but do biegania? 


Powinniśmy zwrócić uwagę na bieżnik, wielkość podeszwy i rodzaj wkładki. Dobry but to dobra amortyzacja naszej stopy, a co za tym idzie lepszy komfort biegania. Bieżnik zależy od tego gdzie będziemy biegać inne będą buty do biegania po asfalcie a inne w terenie. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na przepuszczanie powietrza. Nasze buty powinny oddychać, jest to niezwykle ważne podczas dłuższych biegów. 

Ja mam już dwa sezony biegowe za sobą dlatego kupiłem sobie trochę droższe buty czyli 

Newton Running M011917 A tutaj macie ich krótki opis : 

Nosnik Newtona dla biegacza, który potrzebuje dodatkowej stabilności funkcjonalnej, jaką można znaleźć na szerszej platformie EMB (Extended Medial Bridge).
Nowa amortyzująca pianka Newtonium zapewnia bardziej dynamiczną amortyzację bliżej stopy.
Bezszwowa cholewka z siatką o otwartych splotach i bez szwów zapewnia optymalny komfort dla stopy i oddychalność.
Rozszerzone panele rozciągające śródstopie podeszwy.

Gdzie najlepiej kupić buty ?
Jeśli macie już upatrzony model i rozmiar to najkorzystniejszą opcją będą oczywiście aukcje. Ja swoje kupiłem tutaj https://allegro.pl/uzytkownik/Saviogroup_pl

A jakie buty Wy preferujecie ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki