wtorek, 2 maja 2017

Zalety ćwiczeń w nowoczesnej siłowni

Jeżeli wahasz się czy rozpocząć treningi na siłowni i ciągle przesuwasz decyzję na potem, pozwól, że przedstawimy Ci kilka istotnych zalet, jakie wiążą się z taką formą aktywności fizycznej. Jest ich naprawdę sporo, a każda z nich sprawia, ze po pewnym czasie trudno sobie wyobrazić rezygnację z regularnych treningów.Poprawa kondycji

To pierwszy i najbardziej oczywisty zysk, jaki przynoszą ćwiczenia na siłowni. Nieważne, czy będziesz podnosić sztangę, korzystać z orbitreka, czy uczęszczać na grupowe zajęcia fitness. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na stopniową poprawę ogólnej kondycji. Oczywiście pod warunkiem trzymania się określonego planu ćwiczeniowego – treningi odbywane od przypadku do przypadku niewiele zmienią.
Rzecz jasna ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarów wpływają głównie na siłę, a ich wpływ na wytrzymałość jest znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku maszyn przeznaczonych do ćwiczeń aerobowych, czy treningów typu tabata. Nie są jednak całkowicie neutralne i na pewno pomagają i w tym zakresie.

Poprawa sylwetki

Korzystając z możliwości, jakie oferuje siłownia Poznań, możesz stopniowo wpływać na swoją sylwetkę. Regularne ćwiczenia przy użyciu atlasu zdecydowanie pomogą w budowie rzeźby. Bieganie po bieżni, jazda na rowerach stacjonarnych, czy korzystanie orbitreków pozwala na spalanie nadmiarowej tkanki tłuszczowej, co z pewnością ma znaczenie nie tylko dla uwidocznienia mięśni budowanych przy okazji innych ćwiczeń, ale i na ogólną poprawę własnego wyglądu.
Warto tez zaznaczyć, iż na wielu siłowniach dostępny jest grafik ćwiczeń grupowych, wśród których można znaleźć i takie, z pomocą których łatwiejsze staje się modelowanie sylwetki. Mowa tutaj między innymi o zajęciach jogi, treningach z kategorii „brzuch, uda, pośladki” oraz „płaski brzuch”, czy o ćwiczeniach deep work. Wszystkie one pozwalają znacząco wpłynąć zarówno na ogólną postawę, jak i na sprężystość ruchu.

Poprawa zdrowia

Bez wątpienia jedną z korzyści, jakie może przynieść Ci aktywność fizyczna, jest lepsze zdrowie – i to w bardzo szerokim znaczeniu. Wynika to z faktu, że siłownia Poznań to nie tylko miejsce, w którym możesz wykonać serię zaawansowanych ćwiczeń.
Aktywność fizyczna sprawia, że poprawia się krążenie oraz praca układu oddechowego. Jedno i drugie ma bezpośrednie odzwierciedlenie w ogólnej odporności na choroby. Co więcej, ma to wpływ także na wzmocnienie kości.

Trening poprawia pracę umysłu

Tak, to nie pomyłka. Regularne ćwiczenia mają bardzo duży wpływ na psychikę. Lepsze dotlenienie mózgu sprawia, że wzrasta zdolność koncentracji i poprawia się praca szarych komórek. W efekcie powyższego łatwiej się skupić na pracy umysłowej, czytaniu, czy nawet na pracy twórczej, bo i zwiększenie kreatywności jest cechą często obserwowaną wśród osób dbających o swoją kondycję. Wszystko to ma miejsce dzięki temu, że ćwiczenia fizyczne poprawiają dotlenienie mózgu.
Co ciekawe, treningi wywołują również efekt antydepresyjny. Wydzielane w trakcie tego typu wysiłku endorfiny sprawiają, że następuje korzystna zmiana nastroju i całkiem spora satysfakcja.
Oczywiście o wszystkie te efekty łatwiej, gdy korzysta się z nowoczesnych sprzętów (można je znaleźć chociażby w siłowniach w Poznaniu) i pod okiem profesjonalnych trenerów.

Zapraszamy na www.niku.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki