Etykiety

wtorek, 21 listopada 2017

Jak biegać jesienią ?

Bieganie to fajny dodatek do treningów siłowych jednak bardzo wiele osób trenujących siłowo unika tego jak ognia. Boją się "spadków masy" i kojarzy im się to z biegającymi chudzielcami. Odnośnie biegania przy treningu siłowym i kształtowaniu sylwetki powstało już mnóstwo mitów, a większość z nich nie jest prawdziwa. 

Moim zdaniem każdy powinien biegać przynajmniej raz w tygodniu przez przynajmniej 30 min wpłynie to pozytywnie na naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie, a nie odczujemy spadków masy, których taki wielu sie boi. Jedyne co możemy zgubić to trochę tłuszczu. 

Jeśli odpowiednio odżywimy się przed i po treningu biegowym oraz zadbamy o dobrą suplementacje, a nasz trening biegowy będzie dostosowany do naszych możliwości to o żadnych spadkach masy nie ma mowy. 

OK biegam regularnie ale na jesień i zimę robię definitywną przerwę bo pogoda mi nie pasuje. Jak zmienić to podejście ? 

Wiele osób na okres jesienno - zimowy rezygnuje z biegania sam też tak kiedyś robiłem. Z reguły zniechęca nas deszcz i pierwsze jesienne przeziębienie. 

Jak biegać jesienią ? 

Zdecydowanie najważniejszy jest strój. O ile wiosną i latem możemy biegać w bardziej normalnych ciuchach to w zimniejsze dni warto zaopatrzyć się w termo bieliznę i wygodniejsze ciuchy odporniejsze na opady i wiatr. Obecnie w sklepach sportowych taki zestaw bielizny i kurtkę do biegania możemy kupić w sumie do 150 zł. Oddychające ciuchy spowodują, że będziemy trzymać ciepło i jednocześnie nie marznąć. Dawniej jak biegałem w bawełnianych koszulkach i bluzach ciepło było mi przez pierwsze 15 minut później z każdym kilometrem uczucie mokrych pleców i zimna było coraz większe. Odkąd biegam w termo ciuchach cały trening jest zupełnie inaczej odczuwalny i nie ma mowy o przemarzaniu ciała.


Buty - ja osobiście uważam, że nie trzeba kupować specjalnych butów na jesień czy zimę ale warto po bieganiu zadbać o buty. Najlepiej wyczyścić je z błota i zadbać o to by wyschły do następnego treningu. Pamiętajcie butów nie suszymy na grzejniku tylko w jego pobliżu. Dodatkowo można włożyć pomiętą gazetę do butów.

Reasumując :) Do biegania w zimne dni potrzebna jest przede wszystkim motywacja i dobre ciuchy. Jeśli dobrze się przygotujemy to jesienne bieganie również będzie sprawiać przyjemność :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki