Etykiety

czwartek, 7 lipca 2016

Kilka porad jak wyrzeźbić brzuch

Brzuch jest jedną z bardziej problematycznych części ciała. Niestety na brzuchu nabieramy tkanki tłuszczowej najszybciej. To tutaj bardzo szybko się tyje, bo ta część ciała niestety nie jest zbyt dobrze ćwiczona. To natomiast powoduje, że nie możemy wyglądać dobrze. W takim przypadku potrzebne są nam ćwiczenia na brzuch, czyli takie ćwiczenia, dzięki którym będziemy mogli spalić tkankę tłuszczową w dokładnie tym miejscu na ciele. 

O ile nasze ręce cały czas są w ruchu i o ile nogami pracujemy cały dzień, o tyle brzuch jest jakby nieruchomy. Poza tym mamy tutaj dużo tkanki tłuszczowej, która jest też bardzo pojemna. Wielkość komórek tłuszczowych i ich pojemność sprawia, że bardzo szybko w tym miejscu tyjemy. Ćwiczenia na brzuch mogą być łączone. Przykładowo niektóre ćwiczenia na plecy mogą też działać na brzuch i w tym przypadku za jednym zamachem możemy osiągnąć dwie korzyści. Jednakże już ćwiczenia na pośladki raczej niewiele nam pomogą na odchudzanie brzucha. Ogólnie trzeba zrozumieć, że z ćwiczeniami jest tak, że same w sobie nie odchudzają. Odchudza przede wszystkim to, że ciało  na wyższe obroty, a co za tym idzie zwiększa się przemiana materii.
 Najlepiej odchudzą nie tyle ćwiczenia, co bieganie, pływanie lub aktywność typu cardio. Im szybciej oddychamy i im szybciej bije nasze serce, tym łatwiej jest nam się odchudzić. Dlatego też nie dziwi fakt, że wiele osób nie odnosi odpowiednich efektów w swoich ćwiczeniach. Są one realizowane nie tak, jak trzeba i co za tym idzie nie dają spodziewanych efektów.


2 komentarze:

  1. Cenny artykuł, biorąc pod uwagę spore zainteresowanie rzeźbieniem mięśni brzucha, szczególnie u 'pakjernianych nowicjuszy' ;) oraz wiele mitów i wątpliwości związanych z tym tematem. "Przyczepiam" Twojego bloga do siebie żeby móc tu łatwo powrócić gdy pojawi się jakaś nowość ;) Pozdrawiam! ;*

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważnym czynnikiem też jest zdrowe odżywianie, aby ćwiczenia miały sens.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania, krytykowania, wymiany poglądów. Pamiętajcie o jednej zasadzie - krytyka niech będzie konstruktywna i rzeczowa. Dzięki